Doručení do 4–6 pracovních dnů

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

100% záruka vrácení peněz

Bezplatná pomoc: 225 850 048

Blog

JAK HORMONY OVLIVŇUJÍ NAŠI POSTAVU

Věděli jste, že existuje vztah mezi fungováním hormonů a tvarem vaší postavy?

Klinické studie dokázaly, že fungování žláz s vnitřní sekrecí, které produkují hormony, má přímý vliv na tvar postavy, respektive rozložení tuku v těle.

Pokud tyto žlázy nefungují správně, je téměř nemožné udržet si zdravou hmotnost.

Jaký vliv mají hormony na výsledky hubnutí?

Žlázy s vnitřní sekrecí produkují hormony a uvolňují je do krve. Krví jsou transportovány po celém těle a vykonávají různé funkce. Endokrinní systém nemůže fungovat správně, jestliže spotřebováváme příliš mnoho cukru, jsme na nízkokalorické dietě nebo se často vystavujeme toxickým chemikáliím.

Existují 3 typy lidí s různými příznaky, jež mohou souviset s poruchou hormonů.

1. Lidé s poruchou funkce nadledvin

Nadledviny se nacházejí nad každou ledvinou a mají velmi důležitou roli při ochraně těla před ničivými účinky chronického stresu.

Hormony produkované touto žlázou udržují normální hladinu cukru v krvi a stimulují produkci buněčné energie.

Symptomy:

 • Chronická únava a vyčerpání po minimální námaze
 • Akumulace tuku převážně v centrální části těla
 • Zadržování tekutin v těle
 • Zvýšená chuť na slané pokrmy
 • Trávicí potíže, artritida, silné premenstruační příznaky

 

Doporučení

Lidé s poruchou funkce nadledvin mají tendenci mít větší chuť na slané nebo mastné pokrmy. Tyto potraviny stimulují nadledviny a při nadměrné konzumaci mohou vést k nadměrné stimulaci nadledvin a následně ke zvýšení hmotnosti. Pokud se ocitnete ve výše uvedené situaci, doporučujeme jíst méně tučné a slané potraviny a raději si dopřávat spoustu ovoce, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, celozrnné pečivo.

 Fyzické rysy tohoto typu lidí jsou široká ramena, silné nohy a nahromaděný tuk v pase. Nejproblematičtější je u těchto lidí při hubnutí právě oblast břicha, proto doporučujeme provádět cvičení na posílení břicha a také nohou.

 

SlimJOY doporučuje PsylliSlim:

Lahodný nápoj s příchutí borůvky, bohatý na aktivní vlákniny, který obsahuje pouze 104 kalorií. PsylliSlim zlepšuje vstřebávání živin, přispívá k rychlejšímu a pravidelnějšímu trávení. Mimo jiné zvyšuje dlouhodobě pocit sytosti a pomáhá tak zhubnout

2. Lidé s poruchou funkce štítné žlázy

Štítná žláza produkuje hormony zodpovědné za buněčný metabolismus. Tyto hormony jsou ovlivňují spalování tuků, úbytek hmotnosti, kognitivní aktivitu, střevní funkci, absorpci živin a eliminaci odpadů z těla.

Porucha funkce štítné žlázy může způsobit problémy s váhou, vypadávání vlasů a oslabené nehty.

 

Symptomy:

 • Postupný a stabilní přírůstek hmotnosti
 • Únava, apatie
 • Nespavost a potíže s usínáním
 • Nesnášenlivost chladu, vysoký cholesterol a bolesti kloubů
 • Problémy se ztrátou vlasů a suchou kůží
 

 


Doporučení

Lidé s poruchou funkce štítné žlázy by měli vyloučit ze stravy cukr, bílou mouku, bílý chléb a bílou rýži. Vhodné je také zcela přestat konzumovat kofein. Naopak vejce, zelenina, kuře, ryby a červené maso jsou doporučovány.

Pokud chtějí lidé s poruchou štítné žlázy zhubnout, měli by se soustředit na aerobní cvičení a posilovací trénink. Doporučujeme vám trénovat se závažím třikrát týdně, abyste zvýšili svalovou hmotu a podpořili váš metabolismus.

 

SlimJOY doporučuje kapsle SlimJOY:

Inovativní složení SlimJOY kapslí neobsahuje kofein. Snižují vstřebávání cukrů z potravy, kterou sníte, o 54% a u tuků dokonce o 58%. SlimJOY kapsle snižují chuť k jídlu, zabraňují návalům hladu a tím pomáhají zhubnout.

 

3. Ženy s poruchou funkce vaječníků

Porucha funkce vaječníků se projevuje specifickým tvarem postavy s širokými rameny a boky.

Vaječníky jsou ženské pohlavní žlázy umístěné po obou stranách dělohy. Produkují estrogen a progesteron, které jsou zodpovědné za vývoj pohlavních orgánů a sekundárních pohlavních znaků, včetně distribuce tuku v těle. Jakákoli dysfunkce v důsledku zvýšené produkce estrogenu vytváří přebytečný tuk.

 

Symptomy:

 • Akutní premenstruační syndrom
 • Akumulace tuku zejména ve stehnech
 • Cysty na vaječnících, neplodnost
 • Akné, změny nálady
 • Únava, bolesti zad a kolen
 • Úbytek libida
 • Abnormální menstruační krvácení

 

Doporučení

Pokud máte problémy s funkcí vaječníků, vyhněte se smaženým potravinám, koření, tukům, mléčným výrobkům, dezertům a vepřovému masu. Doporučuje se konzumovat bílkoviny, protože pomáhají budovat svalovou hmotu. Důležité je být aktivní, například chodit na dlouhé procházky, tanecovat nebo chodit do posilovny.

 

SlimJOY doporučuje BootBurn Intensive:

BootBurn Intensive je nejvýkonnější spalovač tuků - kvůli termogennímu účinku spaluje tuky, i když nejsme aktivní. Zvyšuje vnitřní teplotu těla, zrychluje metabolismus a tím pomáhá zbavit se vrstev tuku. 

Zpět na blog